• אפריל 12, 2016
  • כללי

איך מפסיקים נשירת שיער בכלבים?

נשירת שיער אצל כלבים, היא תופעה נורמלית המתרחשת בעונות המעבר (אביב וסתיו). גם כלבים שחיים בתוך בית שמחומם בחורף וממוזג בקיץ – יסבלו מנשירה, כזאת או אחרת.


חלק מבעלי הכלבים, מספרים / מגלחים את הכלב בעצמם או מבקשים לספר / לקצר /לגלח במספרת כלבים את פרוות הכלב עד דק, כדי למנוע או להפסיק את הנשירה.

אלא שגילוח / קיצור הפרווה אינו מונע נשירה אלא ההיפך הגמור, הפרווה ממשיכה לנשור גם כשהכלב מגולח כולו. ההבדל הוא שהפרווה הנושרת קצרה יותר, קשה יותר לנקוי והסרה מבגדים או רהיטים.

יתרה מכך גילוח / קיצור פרוות הכלב עלול לפגוע בצמיחה המחודשת של הפרווה. ברוב המקרים הפרווה לא תחזור לזו שהייתה לכלב במקור, המיוחד בכלבים פרוותיים כגון האסקי סיבירי, אלסקן מלמוט, סמוייד, צ'או צ'או, רועה קווקזי ואחרים.

פרוות הכלב מבודדת מחום, קור, רטיבות, לחות, שמש, חום, כוויות קור ותורמת בשמירת טמפרטורה יציבה בגוף הכלב. ומכאן חשיבותה הגדולה, בעלי הכלבים המוטרדים מחום הקיץ, יופתעו לדעת שדווקא פרווה ארוכה מבודדת ומגנה על הכלב.

האפשרות הטובה ביותר במקום לגלח / לקצר את פרוות הכלב היא דילול פרווה לכלב. הדילול הוא תהליך המבוצע במספרות כלבים, בו מברישים את הפרווה המתה שאינה מחוברת לעור מחוץ לגוף, ומשאירים את הפרווה החיה.

הדילול פותר את בעיית הנשירה בבית, בלי לסכן את יכולת הכלב לבודד חום וקור.

דילול מתבצע במספרת כלבים באמצעות כלי תספורת מקצועיים, מברשות ומסרקים בהתאם לסוג הפרווה, אורכה, עוביה ומצבה הכללי.

תדירות הטיפול הוא אחת לחודשיים עד שלושה חודשים בממוצע. תהליך הדילול תורם להורדה משמעותית של הנשירה, אך מחייב תחזוקה שוטפת באמצעות הברשה בכדי לשמור על יעילותו. ה הברשה ותדירותה יבוצעו בהתאם להנחיות ספרית כלבים.